Welcome to the 2014 Aguasabon 4-Man Master's

Entry Fees are now being accepted through ($400 / team):  S.J Spadoni, (807)823-0243, treasurer@terracebay.ca

Teams will be confirmed in the tournament upon receipt of payment.

Paid Teams:

1. Steve Folusewych                   
2. Tyler Trichilo
3. Steven McParland
4. Pat Spadoni
5. Stan Spadoni Sr.
6. Ken Hanley
7. John Lubberdink
8. Paul Malashewski
9. Danny Spadoni
10. Mike Reid
11. Bill Wowchuk
12. Mark Figliomeni
13. Fred Figliomeni
14. Harold Gellert
15. Miles Borsa
16. Trent Desaulniers
17. John Whitney
18. Scott Myles
19. Shaun Puddester
20. Horst Prager
21. Tiger Anderson
22. Marshall Bagdon
23. Jason Figliomeni
24. Bob Smilsky
25. Drew Winters
26. S.J Spadoni
27. Bobby Spadoni
28. Terry Berthelot
29. Luke Morrow
30. Bubba Hiller
31. Ronnie Bourgeois
32. Tyson Bouchard
33. Mike Winters
34. Ron Sitko
35. Josh Papineau
36. Jim Principe
37. Darryl Arthur
38. Robbie Untinen
39. * Taylor Stout
40. Mike Beno
 
 
     
  Sponsors:
 
1. Superior Northpath
2. Spadoni Motors
3. Beno Insurance
4. Aubin Insurance
5. Spadoni Home Furniture
6. KGS Group
7. Stewart Pharmacy
8. Investor's Group
9. Keating Insulation
10. NWMO
11. Bumper to Bumper / Subway
12. Drifter's
13. Red Dog Inn
14. Voyageur
15. Peterson Machine
16. Shaen Wealth Management
17. Filane's Water
18. TNT Auto
19. Thunder Bay Appraisal
20. Canada Brokerlink
21. OCWA
22. Fort William Country Club
23. Peninsula Golf Course / Brett Redden
24. Capri Restaurant
25. AV Terrace Bay
26. Cebrario's Hardware
27. WSP Engineering Group
28. Bluewave Energy
29. Apex Realty
30. Recreation World RV
31. Polar Mechanical
32. Molson
33. Venshore Mechanical
34. Costa's Foodmarket
35. Facca Inc.
36. Normaxx.
37. Venasky
38. TNT Properties (John Turcotte)
39. Speziale Enterprises Ltd / Napa Auto Parts
40. Kenogamisis Golf Course (Frank Hildebrandt)
41. Hollywood Filane's Sportswear
42. Friction Clutch
43. Terrace Bay Homehardware
44. TBaytel
45. Pye Bros.
46. Skyway Canada
47. Williams
CONGRATULATIONS TO OUR 2014

MASTERS CHAMPIONS

ROBBIE UNTINEN
RYAN UNTINEN
JAME DEPIERO
SCOTT WILKE

Overall Champion - Team Untinen         -28   (4 Hole  playoff)
T2 - Team Folusewych                          -28
T2 - Team Beno                                   -28
4 - Team SJ Spadoni                            -26
5 - Team Hanley                                  -25

T.J. Berthelot Memorial Net Champions

T1 -Team J. Figliomeni 105
T1 -Team Puddester 105
3  - Team Whitney - 106
T4 - Team Sitko - 107
T4 - Team Papineau - 107

Full Results and Recap to Follow  
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

    


Designed & Hosted by TBayIT